تبلیغات
کانون علمی آموزشی سهند - اعلام جزییات آماری داوطلبان کنکور 91
نظر شما درباره ی مطالب وبلاگ ؟
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :


Top Blog
وبلاگ برتر در تاپ بلاگر


مطالب و نکات کنکوری| www.4konkur92.blogfa.com 

Free PageRank Checker خرید تی شرت

جزئیات و اطلاعات آماری کنکور 91 از زبان حسین توکلی

حسین توكلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: ثبت نام داوطلبان آزمون سراسری سال 91 در دو مرحله از 16 تا 30 آذرماه و 30 بهمن تا 5 اسفندماه 90 به صورت اینترنتی انجام شد كه در مجموع یك میلیون و 70 هزار و 250 نفر برای شركت در این آزمون داوطلب شدند و 60 درصد داوطلبان كنكور سال آینده را دختران و 40 درصد را پسران داوطلب تشكیل می دهند.

وی با بیان اینكه گروه آزمایشی علوم تجربی برای سومین سال متوالی، بیشترین تعداد داوطلب در آزمون سراسری را از آن خود كرده است، ادامه داد: تعداد 451 هزار و 28 نفر برای شركت در گروه علوم تجربی، 325 هزار و 832 نفر برای رقابت در گروه علوم انسانی و 260 هزار نفر برای شركت در گروه ریاضی و فنی آزمون سراسری سال آینده ثبت نام كرده اند.

توكلی افزود: در آزمون سراسری سال 91 تعداد 18 هزار و 64 نفر برای شركت در گروه آزمایشی هنر و 14 هزار و 453 نفر برای رقابت در گروه زبان‌های خارجی متقاضی شده اند.

وی با یادآوری اینكه داوطلبان علاوه بر گروه آزمایشی اصلی خود؛ در صورت تمایل می توانستند در آزمون گروه هنر یا زبان‌های خارجی نیز ثبت‌نام كنند، گفت: بعد از اعلام علاقه‌مندی داوطلبان گروه‌های مختلف به شركت در آزمون گروه‌های هنر و زبان‌های خارجی، شمار داوطلبان واقعی و علاقه‌مندان به شركت در آزمون گروه آزمایشی هنر كنكور 91 به 96 هزار و 567 نفر رسید و با احتساب داوطلبان واقعی و علاقه‌مندان به گروه زبان‌های خارجی، جمعا 111 هزار و 20 نفر در آزمون رشته‌های زبان‌های خارجی شركت خواهند كرد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش كشور توضیح داد: داوطلبانی كه برای شركت در آزمون دو یا سه گروه آزمایشی كنكور؛ ثبت‌نام كرده اند، لازم است دو یا سه كارت ورود به جلسه آزمون دریافت كنند و بنابراین تعداد یك میلیون و 195 هزار و 731 كارت ورود به جلسه برای داوطلبان آزمون سراسری سال 91 صادر خواهد شد.

وی ادامه داد: داوطلبان آزمون سراسری سال 91 از چهارم تا هفتم تیرماه فرصت دارند تا با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org نسبت به مشاهده و گرفتن پرینت كارت ورود به جلسه آزمون خود اقدام كنند.

توكلی زمان برگزاری آزمون سراسری سال 91 را نوبت صبح و بعد از ظهر روزهای پنج شنبه، 8 تیر و جمعه 9 تیرماه و صبح شنبه، 10 تیرماه اعلام كرد و گفت: نتایج اولیه آزمون سراسری در قالب كارنامه تنظیم می‌شود و 15 مردادماه بر روی پایگاه اینترنتی سنجش قرار خواهد گرفت.

به گفته وی، زمان انتخاب رشته‌ی داوطلبان مجاز كنكور 91 از 17 تا 23 مردادماه خواهد بود و نتایج نهایی داوطلبان رشته‌های متمركز آزمون سراسری نیز در محدوده‌ی زمانی 15 تا 17 شهریورماه منتشر خواهد شد.

منبع:قلم چی


:: مرتبط با: کنکور ,
:: برچسب‌ها: کنکور ,
ن : john norman
ت : جمعه 19 اسفند 1390